Vyhrály hodnoty jako pravda, důstojnost respekt a pokora, řekl Pavel na tiskové konferenci

Petr Pavel s manželkou Evou (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24)

Petr Pavel s manželkou Evou | FOTO: Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24

Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel vystoupil po zveřejnění výsledků na tiskové konferenci. Před jeho proslovem skandovali jeho příznivci ve volebním štábu „prezident“.

„Moc rád poděkoval všem, kteří mě volili, ale i těm, kteří mě nevolili, ale přišli k volbám. Protože tím dali jasně najevo, že ctí demokracii a že jim záleží na tom, jak tato země bude vypadat,“ řekl na úvod svého proslovu generál. „Vím, že se mnozí cítí zklamaní, protože jejich kandidát nevyhrál. V této zemi ale nevidím vítězné nebo poražené voliče. Vyhrály hodnoty jako pravda, důstojnost respekt a pokora. Jsem přesvědčený, že tyto hodnoty sdílí většina z nás.“

Petr Pavel s manželkou (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24Pavel Hofman / FORUM 24)

Podle Pavla si zasloužíme republiku, ve které nebude panovat špatná nálada. „Jsem přesvědčen, že bychom si měli přát Českou republiku, která se nebude vyznačovat blbou náladou, jak to označoval Václav Havel, ale zasloužíme si Českou republiku, která budeme republikou pohody,“ řekl.

„Je důležité, abychom problémy byli schopni řešit společně, jako jedno společenství,“ řekl Pavel. Společnost je podle něj zraněná nejen kampaní, ale i krizemi, kterým Česko v poslední době čelí. Pavel řekl, že se musí změnit i politika, a to od hledání důvodů, proč něco nejde, k hledání řešení. „K tomu, abychom to dotáhli do konce, budeme potřebovat pomoc všech občanů. Já si myslím, že na to máme a že to dokážeme,“ vzkázal.

Za úspěch svého prezidentství bude považovat pouze společný úspěch, řekl na závěr. Pavel složí slib do rukou předsedy Senátu na Pražském hradě 9. března. Termín inaugurace oznámila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová z TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články