Zoufalost hnutí ANO. Do boje znovu posílá Taťánu Malou

Eric Drooker

Další důkaz hluboké personální krize hnutí ANO. Jedno z předních míst kandidátky pro krajské volby 2020 obsadila Taťána Malá. Ta Taťána Malá, která musela s ohromnou ostudou opustit post ministryně spravedlnosti potom, co se ukázalo, že opsala diplomku o chovu králíků. Současně ale Malá patří k nejoddanějším fanouškům Babiše. To pomohlo k její cestě na ministerstvo. 

Teď jde do krajských voleb na pátém místě kandidátky ANO. Lídr kandidátky Petr Vokřál k její pozici řekl: “Já si myslím, že je důležité propojení mezi Prahou a Brnem, a ona jako poslankyně může být v tomto platná,” uvedl pro Aktuálně.cz.

Překvapením je, že do čela kandidátky se postavil sám Vokřál. Ten sice jako lídr ANO vyhrál komunálky v Brně, ale nedokázal složit koalici a Babišovo hnutí o Brno přišlo. Vokřál navíc šéfuje ANO v Brně, které je propletené s rozsáhlým skandálem a vyšetřováním vyvádění peněz z městských firem a údajným náborem černých duší. Kauza má být velmi úzce napojena na Jaroslava Faltýnka a jeho syna. Více jsme o kauze psali v textu Faltýnkovo Palermo v Brně. Hnutí ANO jako nástroj k získání státních peněz.

Další zajímavostí kandidátky ANO pro letošní krajské volby na jihu Moravy je pozice současného hejtmana Bohumila Šimka. Ten jako nestraník zvolený v čele kandidátky ANO v roce 2016 složil a dosud bez skandálu vedl poměrně širokou krajskou koalici. Přesto si od Vokřála “zasloužil” jen čtvrtou pozici na kandidátce, když za sebe bývalý primátor Brna umístil místostarostku Vyškova Šulcovou a krajského radního Vojtu. Čtvrtý je tedy současný hejtman Šimek, pátá Malá. Mimochodem, tu si členové ANO na jihu Moravy přáli umístit až na nevolitelné pozice ke konci kandidátky. Sám Vokřál ji na vlastní zodpovědnost vytáhl na páté místo. O jeho kandidátní listině říká, že je sexy.

Kandidátka ANO pro letošní krajské volby na jihu Moravy je ukázkou hluboké personální krize hnutí Andreje Babiše. Známé tváře už politickou divizi holdingu opustily. Hnutí jednoduše nemá koho napsat na kandidátky. Takže přichází recyklace těch figur, které zbyly. Vokřál, který nedovedl sestavit koalici v Brně, se bude po volbách pokoušet sestavovat koalici v celém kraji. A proč je například Malá se svojí opsanou diplomkou o králících nekompetentní pro vedení ministerstva, ale klidně může být například náměstkyní hejtmana, kterou se evidentně chce stát? A neměla by Taťána Malá namísto kandidatury do další dobře placené funkce raději zkusit vystudovat nějakou vysokou školu skutečně férově, bez opisování? Je to jen takový nápad.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články