Zuby si čistěte vždy před snídaní, jinak jim ubližujete, varuje lékařka

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

V péči o chrup existuje několik jednoduchých zásad, které zná snad každý. Pak jsou tu ovšem i věci, o nichž nevíme, nebo se domníváme, že je děláme správně, přestože tomu tak není. O jedné z nich hovoří na TikToku mladá zubařka.

Zubní terapeutka Anna Petersonová na sociální síti vyvrátila již několik mýtů o čištění zubů a následné péči o ně. Mimo jiné třeba vysvětlila, že používání ústní vody ihned po vyčištění zubů je hloupost, na pravou míru uvedla i několik dalších nepravd.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Tentokrát se mladá lékařka zaměřila na čas, kdy si poprvé po probuzení svůj chrup vyčistit. I když si většina z nás možná myslí, že ten pravý okamžik je až po snídani, je tomu právě naopak. Podle dentistky by mělo přijít jídlo až po čištění. 

„Věděli jste, že byste si neměli čistit zuby po snídani, ale vždy před ní?” ptá se sympatická Anna. „Jsou pro to dva důvody. Když snídáte, vaše ústa se okyselí, takže když si čistíte zuby po snídani, čistíte si je kyselinou, která opotřebovává sklovinu,” vysvětluje. „Druhým důvodem je, že čištění zubů před snídaní chrání vaše zuby před vším, co se chystáte sníst,” dodává.

Někoho tohle sdělení překvapilo a ptal se, proč se tuto důležitou informaci nedozvěděl od svého zubaře. Jiní zase ve svých komentářích poukazovali na fakt, že nehodlají ve své snídani cítit zbytek mentolové pasty, kterou používají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články