Ajatolláh chce přemoci koronavirus potíráním konečníku fialkovým olejem

Ajatolláh Tabrizian se rozhodl čelit koronaviru tradiční íránskou medicínou. (Twitter)

Ajatolláh Tabrizian se rozhodl čelit koronaviru tradiční íránskou medicínou. | FOTO: Twitter

Místní klerik z íránského města Kúm navrhl nový lék na koronavirus – rektální užití fialkového oleje před spaním. Tento olej má údajně i jiné úžasné účinky, například zvětšuje mozkovou hmotu.

Uživatelé na Twitteru popisují, jak ajatolláh Tabrizian veřejně odsoudil západní medicínu jako „neislámskou“. Dodavatel tradiční islámské medicíny Tabrizian doporučuje ve svém příspěvku více než 120 tisícům sledujícím na sociální síti Telegram několik alternativních metod, jak bojovat se šířením nové nakažlivé nemoci známé jako Covid-19.

Podle íránského zpravodajského serveru, který získal screenshot ajatolláhovy zprávy, radí Tabrizian konzumovat hojné množství hnědého cukru, vykuřovat divokou routou a inhalovat šňupací tabák.

Osmá metoda je skutečně originální: „Před spaním namočte kousek bavlny do fialkového oleje a naneste na konečník.“

Ajatolláh Tabrizian tvrdí, že tento olej má zázračné životodárné vlastnosti, například zvětšuje mozkovou hmotu a je schopen zvrátit i průběh takové nemoci, jako je Downův syndrom. Na doložení své teorie cituje perského učence z 12. století, který tento olej líčí jako účinný při léčbě rýmy a hlenem zaneseného krku, „pokud to bude vůle Boží“.

Tento olej by se měl podle něj dále zkoumat, protože jeho potenciál je prý nevyužitý.

Eric Drooker

Kúm je město, které přitahuje každoročně miliony poutníků a je domovem semináře, který hostí velké množství zahraničních studentů náboženství. Město je teď ovšem i jedním z ohnisek koronaviru v Íránu. Zavřít místní svatyni by bylo radikálním krokem, protože tamní duchovní jsou na ni hrdí jako na duchovní centrum šíitského muslimského světa.

V úterý byl na virus pozitivně testován náměstek íránského ministra zdravotnictví. V Íránu podle BBC zemřelo už nejméně 210 lidí infikovaných koronavirem. Íránské ministerstvo zdravotnictví ale uvádí nižší čísla – na konci týdne to bylo podle oficiálních údajů jen 34 lidí, kteří nemoci podlehli.

(Zdroj: alaraby.co.uk)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články