Deník Metro je už od roku 1997 let stálicí české mediální scény. Od roku 2007 patří pod vydavatelství Mafra. Vydavatelství Mafra je od roku 2013 Andreje Babiše. Od února 2017 ve svěřenských fondech Andreje Babiše. Dnes jako vložená příloha deníku distribuovaného zdarma v prostorách pražského metra vyšel tradičně v pátek týdeník 5 plus 2 a v něm i stranický list hnutí ANO Lepší Česko.
V neděli se na Letné koná další z demonstrací pořádaná sdružením Milion chvilek. Má být opravdu velká. Andrej Babiš a jeho marketingový tým se proto rozhodl oslovit Pražany sdělením, že to teď Andrej „nemá jednoduché, ale dá to“, a vysvětlit, že Babiš ctí nezávislost justice a že nechápe smysl demonstrací proti sobě.
„Netuším, jestli mají ti lidé plán pro tuhle zemi. Chtějí, aby padla vláda? Pak předčasné volby? Nebo úřednická vláda. To je ono? Nevím,“ říká v rozhovoru vedeným markeťáky hnutí Ano Babiš.
Setkat se s organizátory demonstrací podle něj nemá smysl: „Proč pořád někdo spekuluje a lže o mně? Proč mě na těch náměstích lidé sprostě urážejí? (…) Ale dám to. Normálně pracuju. Pořád to moje tempo.“
Jako nástroj politického marketingu je deník Metro v metropoli ideální nosič. Podle posledního výzkumu čtenosti tisku tištěný náklad 280 456 kusů a čtenost 514 tisíc kusů. Nutno dodat, že nejde o pražské výsledky, ale údaje z celé republiky, protože – navzdory názvu – je Metro distribuováno i v Brně, Plzni a v další padesátce českých a moravských měst.
Ranní cesty metrem ukazují, že (přinejmenším do doby, než bude i v podzemí mobilní signál) jako četba je deník Metro mezi Pražany populární. Každý pátek je v deníku jako bonus i týdeník 5 plus 2, jehož součástí je i červnový „zpravodaj hnutí ANO“.
Bylo by zajímavé vědět, kolik z čtenářů má povědomí o tom, komu tento deník (i týdeník) ve skutečnosti patří. A zda na pražském magistrátu nezačínají přemýšlet, jestli smlouva o distribuci deníku Metro v prostorách pražského metra není vlastně smlouvou na distribuci stranického tisku.
Převzato ze serveru Hlidacipes.org.