Andrej Babiš se dal na plánování staveb. Nejprve v prosinci 2016 navrhl postavit u metra v pražských Letňanech obří komplex, ve kterém by sídlilo jeho ministerstvo a výhledově by v něm seděli i další úředníci. Zajímavé je, že Babiš navrhuje konkrétní lokalitu. Takže žádné výběrové řízení, žádné hledání nejlevnějších pozemků.
Nyní se na svém facebookovém profilu (a také na Fóru českého stavebnictví, jak informuje iDNES.cz) zase vžil do role panovníka a navrhuje postavit něco velkolepého. Po vzoru Karla IV. (kterého sám skromně zmínil) či Davida Ratha, který zrekonstruoval zámek v Buštěhradu, avšak cedulky se svým jménem se zatím kvůli podezření z korupce nedočkal.
Babiš navrhuje muzeum našeho národa od praotce Čecha. Jenže praotec Čech do dějin Babišova národa pod Tatrami přece vůbec nepatří. Nebo se stydí za své slovenské kořeny? Je pravda, že kandidujete‑li v českých volbách, je výhodnější změnit svou minulost tak, aby lépe vyhovovala voličům.
Návštěva v takovém muzeu by podle Babiše trvala třeba sedm hodin. Tím se jistě rozvíjí jeho podnikatelská představivost. Rodina bude sedm hodin zavřená v muzeu. Děti budou mít nepochybně každou hodinu žízeň, všichni dostanou během tří hodin hlad. Bude‑li v celé budově pouze jeden zprostředkovatel občerstvení, může si stanovit cenu, jakou bude chtít.
Na závěr si Babiš posteskl, že by hlavně měli být v politice lidé, kteří postavili alespoň psí boudu. Tím často uráží své oponenty, protože sám toho postavil hodně. Nebo přinejmenším dal peníze a někdo jiný postavil. Jeho „psí boudou“ je mimo jiné Čapí hnízdo. Vlastně ne, na to peníze nedal. Na Čapí hnízdo šly přece peníze z evropských fondů určených pro menší podnikatele.
Vzhledem k tomu, že podle nových údajů zavřelo loni 1,5 % malých prodejen, často kvůli EET, mohl by Babiš po vzoru Karla IV. nabídnout živnostníkům, kteří přišli o práci, stavbu Hladové zdi.