Best in stíhání. Kvůli zřejmému praní špinavých peněz hrozí Babišovi stíhání v USA i Francii

Andrej Babiš (Evropská unie)

Andrej Babiš | FOTO: Evropská unie

Česká republika má a možná znovu bude mít premiéra, o kterého se zajímají úřady ve Francii a USA. Ve Francii mu hrozí stíhání za nedodržení zákona o prokazování bohatství. V USA vyšetřování kvůli podezření z praní špinavých peněz. Důvod je shodný. Úřadům se nelíbí, že Babiš přes utajené firmy nakoupil luxusní nemovitosti ve Francii, včetně zámku.

To je na celé té čerstvé kauze, na kterou upozornil web investigace.cz, to nejzajímavější. Vzhledem k tomu, že chování premiéra nese již delší dobu známky chování gangstera (unášení vlastních dětí, polévání konkurenčního pole totálním herbicidem, manipulování novinami, atd. atd.) není příliš velkým překvapením, že si nechal založit utajené zahraniční firmy, nalil do nich 400 milionů korun a nakoupil luxusní nemovitosti ve Francii.

Lidé jako Babiš to tak mají. Během své „slavné“ oficiální podnikatelské kariéry se mnohokrát pohyboval na hraně a možná i za hranou zákonů. Před časem si zařídil, že z desítek milionů, které mu chodí každý měsíc, nemusí zaplatit ani korun daní. Opět stačila finta. Stejně tak jako v případě jeho nemovitostí ve Francii.

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Babiš tak nějak zapomněl uvádět svůj zámeček a další nemovitosti ve Francii ve všech majetkových přiznáních. A to nejvíce trápí vyšetřovatele v USA. Ve Francii zase řeší, že Babiš neuvádí, kde na tak rozsáhlou investici vzal peníze. To by asi zajímalo lidi nejen ve Francii.

Jak velký dopad bude mít kauza na výsledky víkendových voleb, není jisté. Poměrně tvrdý dopad ale může mít na samotného Babiše. Ve Francii mu hrozí, že o všechny své nemovistosti v této zemi přijde.

Za těch osm let je to asi 1359. důvod k tomu, aby Babiš rezignoval. Jenže on to neudělá. Bude donekonečna ječet těch svých naučených deset vět a myslet si, že se z toho vykřičí a vylže jako vždy. Samozřejmě už s tím začal. První reakce je taková, že prý to na něj nachystala opozice kvůli tomu, aby ho poškodila ve volbách. Ano, opozice nakoupila za 400 milionů luxusní nemovitosti ve Francii na Babišovo jméno a teď to vytasila. Lžím Andreje Babiše už v této zemi věří snad jen jeden člověk – on sám.

Problémy se zákonem ve Francii a USA, to je úplně jiná úroveň než v ČR, kde má Babiš na spoustu lidí mobil a umí si mnohé zařídit. Česká republika je první zemí, které vládne člověk vyšetřovaný několika dalšími zeměmi. Policisté v jeho zemi řekli, že ukradl dotaci. Evropská unie opakovaně vyzývá, ať nekrade společné peníze. A teď ještě tohle.

Babiš trvale a silně poškozuje pověst České republiky. Nyní dosáhl nové úrovně. Brzy dost možná bude Best in stíhání. Takového premiéra nemá nikdo jiný na světě. Kauzu samozřejmě mapují všechna přední zahraniční média. Image mafiána dokonale posílil incident z minulých dnů. Reportéři BBC chtěli Babiše konfrontovat s novou kauzou. On jim samozřejmě nic neřekl, byl arogantní, odsekával, a nakonec jeden ze strážců premiéra fyzicky zaútočil na štáb. Moc pěknou reklamu dělá Babiš České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]