Europoslankyně Gräßleová: Je důležité, že budeme o Babišovi přijímat usnesení

Ingeborg Grässle (www.eppgroup.eu)

Ingeborg Grässle | FOTO: www.eppgroup.eu

Šéfka výboru pro hospodářskou kontrolu, europoslankyně Ingeborg Gräßleová potvrdila pro deník FORUM 24 názor svého českého kolegy Tomáše Zdechovského, že změna v programu jednání Evropského parlamentu, který nakonec bude přijímat usnesení kvůli střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, je zásadní.

„Je opravdu důležité, že budeme přijímat usnesení. Doufám, že si tento text najde mezi europoslanci většinu,“ sdělila deníku FORUM 24 Gräßleová.

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Ještě v pondělí to vypadalo, že středeční jednání bude pouze obsahovat bod „Střet zájmů a ochrana evropského rozpočtu: případ České republiky“, kde promluví jen zástupci Evropské komise a Rady Evropské unie.

Na základě návrhu evropských socialistů prošla změna programu a přibylo hlasování o usnesení, které proběhne ve čtvrtek. Jednání na program prosadia frakce Zelených/FTA. Proti se postavila například europoslankyně zvolená za ANO Martina Dlabajová.

„Evropské zákony musí dodržovat nejenom běžný občan, ale i premiér Andrej Babiš a ministr zemědělství Miroslav Toman. Jelikož české úřady doteď ignorovaly porušování evropských a českých předpisů ke střetu zájmů, případem se tak mimořádně ve středu večer bude zabývat Evropský parlament, na což bude navazovat jednání o rezoluci k této věci,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš. právě Piráti a Transparency International poskytli Evropské komisi nové informace o střetu zájmů českého premiéra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]