Fanoušci legendárního Sám doma objevili ve filmu detaily, které mnohé zamrazily

Hlavní postavy rodinné komedie Sám doma. Kevin, Marv a Harry. (AdobeStock)

Hlavní postavy rodinné komedie Sám doma. Kevin, Marv a Harry. | FOTO: AdobeStock

Americká komedie Sám doma patří i u nás k vánočním klasikám, které každoročně nabízí televizní stanice. Podle některých fandů tohoto snímku však možná vůbec nevíme o ukrytých odkazech, podle nichž je ve filmu zřejmé, že Kevin nezůstal v opuštěném domě omylem. Stejně tak prý zlodějská dvojice měla pověření od jednoho ze členů rodiny.

Příběh rodiny McCallisterových, která se vydává na vánoční rodinný výlet do Paříže, natočil v roce 1990 režisér Chris Columbus. Komedie o zapomenutém Kevinovi a jeho boji s lupiči, kteří si vytipovali dům, v němž bydlí, se stala celosvětovým hitem a získala nespočet fanoušků. Právě jejich část nyní podle Daily Mirror na sociálních sítích začala řešit teorii, podle níž nebylo zapomenutí malého chlapce náhodné.

()

Známou zápletku, při níž do auta nastoupí místo Kevina sousedovic syn, protože má stejnou čepici jako hlavní hrdina filmu, následující cesta do Paříže při níž si Kate McCallisterová uvědomí, že nechali doma jednoho ze svých potomků a řešení celé situace, zná každý.

Stejně tak další děj, v němž se Kevin probudí v prázdném domě a ze všech sil si začne užívat toho, že si může dělat, co se mu zlíbí. O tom, že se na vykradení domu chystá dvojice “Mokrých banditů” Harryho a Marva nemá ponětí. Když ovšem dojde ke konfrontaci, dokáže si s nimi za pomoci svého důvtipu poradit. 

Nezdá se, že by v příběhu šel najít třeba jen náznak nějaké konspirace. A přece ji tam někteří fanoušci Sám doma objevili. Podle jedné z verzí stojí za Kevinovým “zapomenutím” jeho otec Peter, který svého syna nemůže ani vystát.

Příznivci dvaatřicet let starého filmu na Redditu sdíleli teorii, podle níž Kevinův otec naplánoval přepadení domu, spojené s útokem na malého chlapce v momentě, kdy ve scéně, v níž vyhazuje ubrousky od pizzy, uvidí, že vyhodil i synovu letenku. Při bližším zkoumání se v koši skutečně objevuje letenka American Airlines, na níž je napsáno Kevinovo jméno.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Tato filmová scéna ihned rozjela diskuzi o tom, zda otec McCallister věděl, co se stalo. „Najal si ty dva lupiče, aby mu vykradli dům, aniž by jim řekl, že tam bude Kevin. Lupiči zpanikaří a chlapce zabijí (což se zřejmě na konci pokusili udělat),” napsal jeden z diskutujících.

„Peter nechtěl, aby mu Frank zkazil dovolenou, takže když našel ideální příležitost vyhodit Kevinův lístek, využil ji,” zmínil další Kevinova strýce, který je na svého synovce velmi nepříjemný. „Co když Peter nenáviděl Kevina stejně jako Frank, jen to uměl lépe skrývat?” dodává.

Podivné teorie, týkající se spiknutí proti Kevinovi, působí zvláštně, navíc, když si uvědomíme, že pokud by scénárista John Hughes chtěl, aby to tak bylo, patrně by příběh směřoval tímto směrem. Co objeví konspirátoři ve druhém pokračování Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, si musíme počkat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články