Farský: Babiš hraje úplně o všechno, bez státních dotací zkrachuje jeho firma

Jan Farský  (FORUM 24/Pavel Hofman)

Jan Farský | FOTO: FORUM 24/Pavel Hofman

Podle šéfa poslanců hnutí STAN Jana Farského koalice Pirátů a Starostů doplácí na to, že se jí premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman bojí. Řekl to v nedělní Partii na CNN Prima News. Reagoval tak na pokles preferencí v posledních týdnech. Podle předsedy poslanecké sněmovny jsou Starostové parazité, kteří se spojí s kýmkoli, aby se dostali k moci.

„Jsme cílem neuvěřitelných útoků. O tom, jak budeme danit byty. Není to pravda, přesto to premiér neustále opakuje. O tom, jak budeme do České republiky zvát migranty. Je to prostá lež, a prostě ji neustále pan premiér ve svých videích opakuje,“ prohlásil Farský.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

„Útočí na nás brutálním způsobem, protože se bojí, že půjde od válu. Hraje úplně o všechno. Bez státních dotací a státních zakázek zkrachuje jeho firma. Otázkou je, jestli bude na svobodě, a do svých průšvihů zatáhl i svou rodinu,“ pokračoval šéf poslanců hnutí STAN s tím, že letošní volby budou vypjaté. 

Podle předsedy dolní komory Radka Vondráčka (ANO) Starostové parazitují na pověsti. „Jmenujete se Starostové a třeba u nás ve Zlínském kraji máte jenom dva starosty na kandidátce,“ vmetl Farskému šéf sněmovny. „V obchodním právu se tomu podle něj říká parazitovaní na pověsti. „Podporovali jste TOP 09, pak jste to zkoušeli s KDU-ČSL, nevyšlo to. Teď jste se dali dohromady s marxisty. Je vám jedno, s kým tam budete,“ řekl Vondráček. 

Stejně jako představitelé koalice SPOLU, i Farský opět odmítl, že by uskupení Pirátů a Starostů šlo po volbách do koalice s hnutím ANO. Vondráček naopak jednání se všemi nevyloučil. „Já říkám dlouhodobě, a je to opravdu mé přesvědčení, že jestli je nějaká chyba, tak když někdo dopředu vystupuje s tím, že s tímhle určitě nepůjde. Já si myslím, že je povinností každého politika si sednout ke stolu a říct si, co chci prosazovat, co jsou ty zájmy,“ prohlásil v diskusním pořadu.

FORUM 24 (archiv)

Podle Farského za poslední čtyři roky v České republice nebyla stabilní vláda. „Máme nejvyšší tempo zadlužování, všechno zdražuje. To je výsledek vaší vlády. Bývalý ministr zdravotnictví vaší vlády řekl, že možná zbytečně zemřelo 15 tisíc lidí,“ vyčetl šéf poslanců hnutí STAN Vondráčkovi.

Narážel tak na slova Romana Prymuly, který se v České televizi nechal slyšet, že při včasnějších a tvrdších opatřeních nemuselo zemřít až patnáct tisíc lidí. „Výsledek této úžasné vlády je to, že jsme pátá nejpostiženější země a čtvrtá v počtu mrtvých na hlavu,“ poznamenal Farský.

Podle Vondráčka selhala Světová zdravotnická organizace (WHO). „Nepoužívejte těch třicet tisíc mrtvých jako fotbalové výsledky. Každý tam máme někoho blízkého. Jedna z největších chyb byla, že Světová zdravotnická organizace nedala jednotnou metodiku,“ reagoval šéf sněmovny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]