Fiala o spojování stran: Zajistíme, aby žádný demokratický hlas nepropadl, spolehněte se

Petr Fiala (FB ODS)

Petr Fiala | FOTO: FB ODS

Předseda ODS Petr Fiala se na svém facebookovém profilu vyjádřil k aktuálnímu tématu, po kterém mnoho voličů touží: Po spojení demokratických stran tak, aby mohly čelit převaze hnutí ANO. A slíbil, že žádný hlas již nepropadne.

Téma se znovu objevilo po oslavě deseti let TOP 09, kde o spolupráci hovořila místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Dříve bylo také zmiňováno možné spojení ODS a lidovců. „Rozumím, proč a jak takový názor vzniká: z rozčarování a pocitů bezmoci, že rozhoduje moc a síla, a zdravý rozum či jakékoliv argumenty nehrají žádnou roli,“ píše Fiala.

Předseda ODS zdůraznil, že poslanců, kteří by se mohli spojit, je 68, ale nebude jich více, kdyby to teď, dva a půl roku před volbami, udělali. „Stojíme ve sněmovně proti početní přesile ANO, ČSSD a KSČM jištěné z pozadí SPD, která „zabere“ vždy, když je třeba. Ale my jsme dnes jednotní v důležitých věcech, jako jsou demokratické principy právního státu, postupujeme společně a máme společnou sílu 68 poslanců,“ napsal.

Fiala ale zároveň říká, že všichni zodpovědně přemýšlí o tom, jak to udělat při příštích volbách, jeho sdělení se tedy dá číst tak, že se reálně uvažuje o předvolební koalici. „Cestou k tomu není žádný akt politicko-sociálního inženýrství. Politické strany, a samozřejmě i jejich voliči, jsou živí lidé, a ne písmenka v textech politických komentářů. Mají k sobě blíže v některých otázkách, ale dále, někdy i hodně daleko, v jiných. Kdyby tomu tak nebylo, není nás dnes v Poslanecké sněmovně tolik politických stran,“ upozorňuje.

Šéf ODS dále sdělil: „Znovu říkám, že rozumím. Rozumíme. A zajistíme, aby v dalších parlamentních volbách nepropadl žádný demokratický hlas. Protože jen tak budeme schopni přečíslit populisty, komunisty, celý tento zemanovsko-babišovský blok. (…) Můžete se spolehnout.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner