Když je prezident sobcem v krizi vlastní země. Vítejte v České republice

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou (ČTK)

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou | FOTO: ČTK

Česká republika pravděpodobně velmi brzy zjistí, jak to vypadá, když je prezident sobcem ve chvíli, kdy je jeho zemi nejhůře. Miloš Zeman tvrdí, že Petra Fialu jmenuje premiérem na zámku v Lánech v pátek 26. listopadu. Problém je ale v tom, že Zeman není v Lánech, ale v Ústřední vojenské nemocnici. Lékaři zatím jeho převoz zřejmě nevidí příliš reálně. A pokud by na něm Zeman trval a převoz by se skutečně odehrál, šlo by o velké manévry, které by zbytečně zaměstnaly řadu důležitých lidí. A to trvale.

Podle Tomáše Zimy, šéfa konzilia, které se zabývá stavem prezidenta, by přesun do Lán znamenal zavedení nepřetržité péče o prezidenta. Zdravotníci by o něj na zámku museli pečovat sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. Na místo toho, aby nyní více než velmi potřební lékaři a sestry pracovali na svém místě, v nemocnici, starali by se jen o jediného pacienta na zámku v Lánech. Pravděpodobně by šlo až o sedm lidí, kteří by se při nepřetržité službě střídali.

()

Miloš Zeman opět dokazuje, jak škodlivý je pro svoji zemi. Záměrně oddaluje jmenování nové vlády. Vymýšlí si jakési své veto na jednoho z kandidátů na ministra, přitom na nic takového nemá právo. A to vše ve chvíli, kdy tato země nutně potřebuje novou vládu, která skutečně začne něco dělat a nebude se topit ve své vlastní neschopnosti tak jako parta Andreje Babiše. Ale Zeman si v klidu dá dvacet dní na jmenování a ještě vymýšlí obstrukce.

Aby toho nebylo málo, tak teď, když je v nemocnicích potřeba každá ruka, bude žádat svůj přesun z nemocnice do Lán, kam nejen vezme sedm zdravotníků, ale také nezbytné vybavení, které ho udržuje. Prostě z jedné zámecké komnaty bude muset personál udělat nemocniční pokoj. Jako by nestačilo, že ochranku postupem času proměnil prezident v nosiče a pečovatele.

Podle neoficiálních informací týkajících se stavu a diagnózy Miloše Zemana si současné problémy údajně přivodil sám dlouhodobou nadměrnou konzumací alkoholu a kouřením. Není tedy jakýkoliv důvod mu vycházet vstříc. Pokud se chce Miloš Zeman léčit, měl by to dělat stejně jako jakýkoliv jiný člověk v této zemi, v nemocnici.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články