Krnáčová udělala skvělé věci, prohlásil Babiš. Zpovykaný Pražan si to nemyslel

Eric Drooker

Vztah Andreje Babiše a končící primátorky Adriany Krnáčové se vyvíjí jako příběh z telenovely. Zatímco hned po prohraných komunálních volbách v Praze majitel hnutí ANO kritizoval fungování „šéfky“ hlavního města, nyní rétoriku mírní a dokonce ji i lehce chválí. Pražan má ovšem patrně zcela odlišný názor, který dal najevo při výběru stran, které budou o budoucnosti metropole rozhodovat další čtyři roky.

Padesát milionů investoval Babiš do komunálních voleb v hlavním městě. Výsledek? Páté místo a naprostý krach ANO. Nepomohlo ani veřejné krmení voličů, magnetofonové kazety hitů Karla Gotta ani veleúspěšný manažer Petr Stuchlík, který měl Prahu „nakopnout“.

Někde se tedy stala chyba a Babiš stále nemůže najít kde. Přitom je to zcela jednoduché a jeho prvotní instinkt, který mu napovídal, že za všechno může Krnáčová, byl naprosto správný. Pražané totiž nezapomněli, že třeba dopravní situace je kritická a pokud za ni někdo má nést odpovědnost, měla by to být primátorka a hnutí, které reprezentuje.

Klasicky je ovšem nutné, aby Andrej Babiš našel viníka někde jinde než ve své politické firmě. Nabízí se standardně mafie nebo Miroslav Kalousek, ale na to premiér ještě nepřišel. Zatím tedy pouze vykřikuje různé zkazky o primátorce, kterou si sám vybral, ačkoliv věděl, že nemá žádné zkušenosti s vedením města a naprosto jí chybí kompetence k tomu šéfovat tak velký tým.

Na billboardech se sice krásně vyjímalo heslo „prostě to zařídíme“ nebo sliby o sestavení týmu expertů, ale reálně je mnohem důležitější, co se opravdu stane. A nedá se říct, že by se za Adriany Krnáčové stalo něco, co by šlo označit za skvělé věci, jak si myslí Babiš, nebo cosi hraničící se zázrakem, jak to vnímá primátorka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner