Kupte si Speciál FORUM a přispějte na sbírku pro ukrajinskou armádu. Pomáhejte s námi

()

Brzy to budou čtyři měsíce, kdy ruský prezident Vladimir Putin rozpoutal válku proti Ukrajině. Napadená země se tvrdě brání a určitě se nepovedlo nic z toho, co si agresor představoval. Tahle válka ale rozhodně změnila a ještě změní svět. Speciál FORUM nazvaný Sláva Ukrajině, v němž najdete veškeré důležité informace, rozhovory i shrnutí průběhu konfliktu, má velký úspěch a chystá se dotisk. A my jsme se rozhodli poslat část výdělku z prodeje na sbírku ukrajinského velvyslanectví v Praze, které za tyto prostředky nakupuje zbraně pro armádu napadené země. Objednejte si jej ZDE nebo kupujte v trafikách a pomáhejte s námi!

Speciál FORUM obsahuje podrobnou osu veškerého dění na Ukrajině od 24. února tohoto roku. Přinášíme také dva velké portréty hlavních aktérů: Volodymyra Zelenského, který překvapil asi úplně všechny, a Vladimira Putina, který šokuje mírou zla, které se rozhodl způsobit vedlejší zemi.

Dále ve Speciálu FORUM najdete několik zajímavých rozhovorů. Hovořili jsme s ruským historikem Andrejem Zubovem, který popisuje systém kremelské moci, šok ruských intelektuálů i to, proč je nutné Putina na Ukrajině zastavit. Dalším zpovídaným je ruský ekonom a politik Grigorij Javlinskij, který Putinův autoritářský systém soustavně kritizuje.

SPECIÁL OBJEDNÁVEJTE ZDE

Nechybí ani předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a její každodenní hlášení o radiační situaci na Ukrajině nebo diplomat Petr Kolář, který je přesvědčen o tom, že Rusko, jak ho známe dnes, již nadále nebude existovat. Připomíná zároveň, že jednotlivec pro Rusko nic neznamená.

Velká část Speciálu FORUM obsahuje jedinečné snímky fotografky Dany Kyndrové, která Rusko poznala opravdu velmi dobře. Jsou to fotografie, které o ruské duši řeknou víc než spousta slov.

Ukrajina trpí – a zvěrstva, která zde páchá ruská armáda, jsou dobře vidět hlavně na osvobozených územích. Zdokumentovali jsme pro vás v reportáži to, co se našlo ve městech Buča, Borodianka nebo Hostomel. Není to jednoduché čtení, ale rozhodně se na tyto hrůzy nesmí jen tak zapomenout.

Jedním ze zásadních dokumentů prvních tří měsíců Putinovy války je projev amerického prezidenta Joea Bidena v polské Varšavě. Jasně říká: „Ten člověk nesmí zůstat u moci.“

Stostránkový Speciál FORUM je k dostání v trafikách, ale objednat si jej můžete také na e-shopu FORUM (ZDE). Číst jej je možné taktéž elektronicky, a to už nyní: objednávejte na tomto odkazu.

Zakoupením Speciálu FORUM podpoříte nezávislou žurnalistiku. Děkujeme!