Kvůli lajdáctví úředníků budeme zřejmě vracet dotace z EU

Eric Drooker

Neschopnost českých úředníků zřejmě nebude stát naši republiku pouze miliardy, které nevyčerpá z evropských fondů, ale i další peníze. Kvůli nedodržení podmínek totiž reálně hrozí, že Česká republika bude muset poslat zpět získané finance, které ji posléze budou chybět ve státním rozpočtu.

Podle Nejvyššího kontrolního úřadu má největší vinu na nedodržení podmínek ministerstvo školství. Úřad, který pod vedením ministra Chládka vymýšlel, jak očipovat školáky, místo toho, aby dohlížel na plnění regulí daných Evropskou unií a donutil příjemce milionových částek je plnit.

Eric Drooker

Dochází tak k další situaci, která dokazuje, že úředníci, starající se o příjem a rozdělování miliard z EU, svou práci nezvládají. Tuto situaci, která bude stát peníze každého daňového poplatníka, chce vláda řešit přijímáním dalších zaměstnanců, kteří budou mít byrokracii na starost. Přitom daleko logičtější a pro stát levnější by bylo, kdyby lidé, kteří jsou ve vrcholných funkcích, nutili své podřízené pracovat tak, jak by za svoji mzdu měli.

Eric Drooker

Těžko však bude do svědomité práce někoho nutit premiér Sobotka, nebo někteří jeho ministři, kteří si před nedávnem mnuli ruce nad tím, že ČR přijde kvůli své liknavosti o minimálně osm miliard z EU. Naši politici totiž s klidem očekávali, že částka, kterou nedokázali pohlídat, bude zhruba čtyřnásobná.

Chybějící peníze ve státní kase se nyní snaží ministři v čele s Andrejem Babišem sehnat pomocí šmírovací elektronické evidence tržeb a podobných represivních opatření. Přitom by stačilo, aby si peníze, které nám Evropská unie nabízí v relativně zajímavých výších, dokázali pohlídat a nerozdávat je lidem, kteří je pouze zneužijí a jejich vydělávání zaplatí stát ze svého.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články