Ministr zahraničních věcí USA Michael Richard Pompeo při návštěvě České republiky podtrhl otázky suverenity, lidských práv, bezpečnosti i ekonomické prosperity. „Premiér Babiš se tetelil v jeho společnosti, ale ministr Pompeo je zkušený muž,“ říká poslankyně Miroslava Němcová. „Jako nedávný šéf CIA má perfektní informace, jako šéf diplomacie umí ,přečístʻ, co je v pozadí vyjádření partnerů, s nimiž vede jednání,“ dodává a připojuje komentář.
Rusko
Pompeo a Babiš: „Oba jsme se shodli na tom, že se Rusko snaží zničit naše demokracie a rozbít naši západní alianci.“ Pokud toto konstatuje předseda vlády a nekoná, jde o velezradu. Před rozšiřováním ruského vlivu v České republice opakovaně varuje BIS. Ať jde o počty ruských „pracovníků“ na ambasádě v Praze, nebo o nebezpečí kyberútoků směřovaných proti naší suverenitě a demokracii.
Svolává premiér kvůli těmto hrozbám pravidelné zasedání Bezpečnostní rady státu? Informuje o nich parlament? Ladí v tomto směru naši zahraniční politiku s prezidentem?
Čína
Pompeo: „Ještě větší hrozba (než Rusko) je ze strany čínské komunistické strany, snaží se změnit vývoj ve světě.“ Pompeo varuje před firmou Huawei. USA a další země ji považují za nástroj čínské rozvědky. Národní ústav pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR před touto společností varoval již v roce 2018. Babiš se na Pompea usmívá, kývá na souhlas, ale dělá pravý opak.

Jan Novák: Kundera mluvil o Havlovi jako o duševně chorém člověku
číst článek »Nevzpomínám si na žádnou tiskovou konferenci premiéra věnovanou této hrozbě. Mohl by na ní objasnit, co bude s firmou Huawei u nás, nebo vysvětlit projekt Nové hedvábné stezky. Mnozí znalci v ní vidí rozprostírání špionážní vlivové sítě, sloužící výhradně geopolitickým zájmům Číny. U nás už si kontakty vybudovala. Mohl by popsat oběd na Hradě s Jaroslavem Kuberou a vysvětlit, proč mu tolik vadí cesta nynějšího předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan.
O amerických vojácích
Andrej Babiš: „Nevidím důvod, proč bychom tu měli mít americké vojáky. Česká strana na tom určitě nemá zájem.“ Opravdu? Nikdy? Ani když se naplní hrozby z ruské a čínské strany, na nichž se Babiš s Pompeem shodli?
V roce 1945 osvobodila Pattonova armáda západ naší země. Andrej Babiš byl od mládí členem KSČ, která americké osvoboditele vyhnala z našich učebnic a nebyla schopna padlým americkým klukům nikdy ani poděkovat. Zato s obrovským úsilím pomáhali sovětským osvoboditelům, posléze okupantům, zničit svobodu a demokracii v naší zemi. Udělali z nás gubernii zcela podřízenou Moskvě. Trvalo to dvě generace a ještě stále z toho východního otroctví nejsme bezpečně venku.
NATO a byznys
Premiér řekl, že jsme sice spojenci v NATO, ale jemu jde hlavně o byznys. Co si o tom myslí v KSČM, která drží Babiše u moci? V letech 1948–1952 prosadil tehdejší ministr zahraničí USA G. C. Marshall plán na obnovu Evropy zničené válkou. V dnešní hodnotě šlo o cca 200 miliard dolarů.
Stalinův ministr Molotov prohlásil všechny státy spolupracující s USA za nepřátele. A tak naši komunisté americký plán obnovy odmítli a věnovali veškeré síly k prosazení sovětského plánu na naše všestranné zpustošení. Molotov byl ten, kdo na začátku druhé světové války podepsal pakt s Ribbentropem. Sověti se tak stali spojenci Němců. Stalin byl spojencem Hitlera.