Mladá žena přišla o půlku zubů kvůli pití limonády. Dnes si sype popel na hlavu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Dostatečná péče o chrup je velmi důležitá. Že vás může hodně mrzet, když se o své zuby nebudete jaksepatří starat, dokazuje dívka, o níž píše deník The Sun. Ta ztratila polovinu zubů kvůli několika drobnostem, na něž nebrala zřetel. 

Uživatelka TikToku Victoria se o své trable podělila právě na sociální síti. Ve videu ukazuje, jak šel čas s jejím úsměvem, který se od hezkého měnil ve strašidelný. 

Ještě v roce 2012 neměla mladá žena žádné problémy. O pět let později však už zuby začaly hnít a vypadávat. „V roce 2017 se začaly zhoršovat a poprvé mi bylo řečeno, že si musím všechny nahoře nechat odstranit. Také mi oznámili, že potřebuji zubní protézu,“ říká Victoria.

@lilnovi95

#greenscreen From start to finish the denture process took 3 months🥰😁 #transformation #fyp #foryou #viral #foryoupage #VideoSnapChallenge #happy #4u

♬ original sound – Victoria Irene Nowakowski

„Byla jsem naprosto vyděšená ze zubaře a myšlenka, že bych ho měla nechat sáhnout na moje zuby, byla naprosto strašidelná. Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem sebrala odvahu,“ vzpomíná. 

Dentista si vyslechl její příběh a velmi rychle přišel na to, čím se jí chrup tak velmi zhoršil. „Pila jsem Coca-Colu a další limonády každý den, po dobu minimálně deseti let,“ vysvětluje žena. „Taky jsem zhruba před pěti lety začala kouřit,“ dodává s tím, že se navíc při studiu na střední škole o zubní hygienu vůbec nestarala.

Po zákroku odborníka má nyní Victoria znovu perfektní úsměv. Cesta k němu ovšem byla trnitá. Nejprve jí byly odstraněny všechny horní zuby. Poté byla po třech měsících nasazena protéza, díky níž se mladá maminka opět nebojí usmát.

Nepříjemná zkušenost ji ovšem naučila, jak důležitá je ústní hygiena. Všem lidem, kteří její video viděli, tak vzkazuje, aby byli na svůj chrup opatrní a starali se o něj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články