Šestice politických mládežnických organizací od socialistů po konzervativce založila společnou platformu. Jejím cílem je mimo jiné občanské vzdělávání mladých. Dokumenty ke vzniku platformy podepsali zástupkyně a zástupci organizací v Poslanecké sněmovně.

Asociace mládežnických politických organizací sdružuje Mladé sociální demokraty, Mladé konzervativce, TOP tým, Mladé zelené, Mladé křesťanské demokraty a Mladé lidovce.

Platforma vznikla jako spolek otevřený i pro další politické mládežnické organizace, které fungují déle než rok a hlásí se ke standardním demokratickým stranám.

Zakládající členové se shodují v tom, že podmínky nyní nesplňuje spolek Mladé ANO – nejen kvůli tomu, že vzniklo teprve letos v květnu, ale také proto, že jej nepokládají za mládežnickou organizaci standardní politické strany. Zakladatelé asociace vylučují spolupráci s Komunistickým svazem mládeže.

Platforma si ve stanovách vytkla za cíl například vrátit důvěru v zastupitelskou demokracii a politické strany, které jsou postaveny na hodnotách a ideologiích, a zvyšovat povědomí o demokratických principech fungování státu a soutěže politických stran. Asociace se bude snažit taky o větší angažovanost mladých lidí v politických stranách a vystupovat proti nesnášenlivosti, útlaku a nesvobodě.

Předseda Mladých konzervativců Jiří Fremr věří, že asociace pomůže ukotvit v Česku demokratický vývoj, předseda TOP týmu Jan Kavalírek mluvil o rozvoji politické kultury. Podle místopředsedy Mladých křesťanských demokratů Jana Gregora je nutné bránit vyprazdňování politiky a podle mluvčího Mladých zelených Tomáše Křemena i nárůstu extremismu.

„Ambicí náš všech, i přes rozdílná ideová východiska, je podpořit politickou debatu mezi mladými lidmi naší země, a přispět tak ke zvýšení občanské angažovanosti mladých,“ uvedla předsedkyně Mladých sociálních demokratů Lucie Válová, která asociaci první tři měsíce povede.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner