Nízká popularita vlády bývá často vysvětlována jako důsledek slabé či chybné komunikace a od samotných členů vládních stran slyšíme, že je potřeba, aby své kroky voličům srozumitelně vysvětlovala. Odborníci v anketě měsíčníku FORUM 24+ komunikaci vlády zhodnotili a doporučili jí, na co by se měla zaměřit. Experti doporučují jasnější strategii, autenticitu, sebereflexi, jednotnost a plán reforem a opatření, která budou ve zbytku volebního období opravdu realizována. Podotýkají, že lidé nemají problémy s tím, že by snad měli málo informací. Chtějí ale slyšet to, co se jim líbí. Vládě by se podle nich také vyplatilo držet se staré dobré zásady KISS — Keep it simple, stupid. Že to není nic světoborného? Pravda, není. Ale prý to funguje.
Otto Eibl, politolog a expert na politický marketing z Masarykovy univerzity
Z mnoha stran slýcháme, že problémy současné vlády s důvěrou pramení zejména z neschopnosti vlády a jejích představitelů efektivně komunikovat. Je vinna opravdu komunikace jako taková, nebo je pouze jedním z faktorů, který přispívá k ne zcela uspokojivému obrazu vlády a vládnutí Petra Fialy? Jak už to tak bývá, označit viníka je snadné, skutečnost je ale o poznání složitější.
Pojďme si pojmenovat faktory, jež ovlivňují to, jak vládu vnímáme: 1. Doba, ve které žijeme a v níž vláda působí, je neutěšená a plná krizí, lidé…
Přečetli jste část exkluzivního obsahu
pro předplatitele .
Celý obsah je dostupný pouze pro digitální a kombinované předplatitele.
Pokud chcete mít přístup k celému článku, přihlaste se prosím.