Potřeboval bych trochu tequily, vtipkoval papež František v Mexiku

Papež František (Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Papež František | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0

Papež František, který je původem z Argentiny, minulý týden opět prokázal svůj pověstný smysl pro humor. Při setkání s mexickými seminaristy na Svatopetrském náměstí zažertoval, že na chronické bolesti kolena, které ho trápí už řadu týdnů, by potřeboval trochu tequily. Informovala o tom dnes agentura APA.

Video z nedělního setkání, na němž papež jede v papamobilu po náměstí ve Vatikánu, se stalo hitem sociálních sítích. Jeden ze skupinky Mexičanů na papeže zavolal, jak se mu daří s nemocným kolenem. Papež odpověděl, že je to „velmi vrtošivé“.

(Týdeník FORUM)

Seminarista poté pětaosmdesátiletému papeži poděkoval, že se s věřícími setkává i přes své zdravotní potíže. „Děkujeme Ti za Tvůj úsměv, za radost…. Jsi nám příkladem pro naši budoucí práci kněží,“ volal na papeže na náměstí jeden z Mexičanů.

„Víš, co bych na tu nohu potřeboval? Trochu tequily,“ řekl s úsměvem papež a vyvolal tím smích přítomných. „Pokud někdy přijedeme do Santa Marty, lahvinku Ti převezeme,“ odpověděl jeden z přítomných s odkazem na soukromou rezidenci papeže ve Vatikánu.

Podle agentury AFP to nebylo poprvé, co papež zmínil mexický národní nápoj. V roce 2016 před cestou do Mexika na něj na náměstí ve Vatikánu kdosi z davu zavolal: „Čekáme Vás“. „S tequilou, či bez?“ odvětil tehdy rovněž s úsměvem papež.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články