Ruská federace otevřeně podporuje islamistické radikály a vrahy Židů, píše sdružení Svobodní Rusové

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Neformální Sdružení svobodných Rusů vydalo prohlášení k působení íránských instruktorů v ruské armádě. Ostře je odsoudilo, stejně jako využívání dronů, které vraždí civilisty.

Svobodní Rusové odsuzují působení íránských vojenských instruktorů v ruské armádě. Ti učí ruské vojáky, jak zacházet s íránskými drony, které na Ukrajině zabíjejí civilisty včetně žen a dětí. Írán se tak postavil po boku agresora, který bezdůvodně přepadl sousední zemi. Teherán se proto stává spolupachatelem válečných zločinů, protože íránské drony jsou primárně a záměrně používány k útokům na ukrajinské civilní objekty.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Ještě horší skutečností však je, že Putinův režim se de facto spojil s muslimskými fanatiky a radikály. Jinak totiž vládnoucí islamistický režim v Teheránu nelze nazvat. Důkazů existuje víc než dost. Jedním z nich je nedávná surová vražda mladé kurdské dívky zabité příslušníky tzv. mravnostní policie jen kvůli tomu, že prý neměla správně upravený šátek hidžáb, který musí ženy v Íránu povinně nosit. Írán také vyzbrojuje islamistické hnutí Hizballáh, které usiluje o zničení Izraele a jehož členové se dopustili mnoha vražd izraelských civilistů.

Likvidaci židovského státu hlásá rovněž Írán, který neuznává jeho právo na existenci. Vrchní velitel íránských islámských revolučních gard generál Muhammad Alí Džafarí v minulosti označil Izrael za rakovinový nádor, který musí být zničen, a hrozil mu válkou. Vyhrožoval rovněž, že jeho židovské obyvatele zažene do moře. Írán, který je také vážně podezřelý z toho, že vyvíjí jaderné zbraně, podporuje mezinárodní terorismus a je velkou hrozbou pro světový mír.

K oporám íránského islamistického režimu patří právě i islámské revoluční gardy. A právě jejich důstojníci působí jako instruktoři u ruské armády. Svobodní Rusové považují tuto skutečnost za nepřijatelnou a upozorňují na fakt, že Ruská federace se tak nepřímo podílí na islámském radikalismu.

Sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Ildar Gareev, kteří žijí a podnikají v České republice.

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články