Slovenská poslankyně se vdala za uprchlíka z Pákistánu

Eric Drooker

Nejprve byla devětatřicetiletá slovenská poslankyně hnutí OĽaNO Silvia Petruchová jedinou poslankyní Národní rady na invalidním vozíku. První za posledních deset let. V parlamentu chtěla bojovat za práva zdravotně postižených osob a upozorňovat na problémy, kterým tito lidé každodenně čelí. Před pár dny rozvířila hladiny slovenského politického rybníčku znovu, když se vdala za uprchlíka z Pákistánu.

Petruchová se s nastávajícím, který žije v Berlíně na ubytovně pro imigranty, seznámila na internetové seznamce. Jmenuje se Yasir, pochází z Pákistánu a v Evropě je již osm let, nejprve žil ve Švédsku, kde studoval farmacii. Studia však nedokončil. Jako žadatel o azyl nesmí opustit Německo, a tak za ním Petruchová každý měsíc cestuje. Svatbu měli v zastoupení, ona na Slovensku, on v Berlíně.

“Znám ho dobře a plně mu důvěřuji. V situaci, ve které jsem, se na něj musím stoprocentně spolehnout. Svatba pro mě byla velmi jednoduchým rozhodnutím, protože vždy, když přijedu do Berlína, je o mě dobře postaráno. Jsem odkázána jen na něj a vím, že je to člověk, se kterým chci prožít zbytek života,” řekla poslankyně. Obává se však, že její manžel, jehož příjmení Shahzad převzala, v Německu azyl nezíská.

Petruchová oznámení o sňatku napsala na Facebook. Její poslanecký klub novinku přijal dobře. Přiznala také, že se negativních reakcí lidí se bojí. O tom, zda změní náboženství a stane se tak první muslimkou ve slovenském parlamentu, mluvit nechce. “Víra je intimní záležitost a nikdy jsem ji neřešila ani s kamarády, ani s rodinou. A nebudu to dělat ani teď,” říká.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články