Stevard radí, proč na palubu letadla nikdy nenosit kraťasy. Jde o zdraví

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Cestování je pro někoho nutným zlem, jiní ho naopak mají rádi. Co se týká létání, tam je to ještě osobitější. Někdo se totiž bojí už na palubu vstoupit, další má problém třeba s přistáváním. Jak ovšem informuje The Irish Mirror, v letadle na nás mohou čekat daleko nebezpečnější nástrahy.

Na sociálních sítích se objevuje spousta videí o tom, jak si lze zpříjemnit cestu letadlem, jaký fígl vám pomůže k lepšímu místu nebo další podobné tipy. Někdy ovšem dojde i na příspěvky, které cestující varují před různými úskalími.

Těmi nejsledovanějšími jsou pochopitelně ty, které vytvářejí přímo členové palubního personálu. Díky nim už třeba víme, že stačí káva nebo čokoláda, a letušky si vás budou všímat víc, nebo proč si nezouvat v letadle boty.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Stevard Tommy Cimato udělal na TikToku dokonce seznam několika věcí, na něž byste si na palubě měli dávat pozor. Nejvíce zřejmě překvapilo varování před nošením šortek. 

Co ovšem Tommy nedoporučuje? „Nikdy se nedotýkejte tlačítka splachování holýma rukama. Je to upřímně řečeno super nehygienické a dost nechutné, takže když splachujete, použijte ubrousek nebo kapesník, který je na toaletě,“ varuje stevard.

„Nezapomeňte se napít vody. Zůstaňte hydratovaní, při každém letu na to musíte dbát,“ přidává další radu. „Když cítíte, že byste usnuli, neopírejte si hlavu o okno. Nejste jediní, kdo to udělal, a nevíte, kolik lidí nebo dětí si o okno otřelo třeba ruce,“ zmiňuje Tommy logickou věc, která ale každého hned napadnout nemusí.

Další tip směřuje právě ke zmiňovanému druhu oblečení. „V letadle nenoste nebo se snažte nenosit šortky. Je to stejné jako s oknem, nikdy nevíte, jak bude na palubě čisto. Takže když budete mít kalhoty, nemusíte se tolik obávat bakterií,“ říká stevard. 

Pokud tedy využijete rad z videí od letušek a stevardů, měli byste se na každou další cestu letadlem těšit a měla by se stát příjemným zážitkem, na který budete vzpomínat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články