Milan Scholz / Esej Češi se zastavují na půli cesty: TGM a naše nynější krize Češi se zastavují na půli cesty: TGM a naše nynější krize K výročí narození T. G. Masaryka (7. března 1850) „Již naši otcové… zastavili se na půl cestě“ – tak okomentoval …
Marek Šmíd / Esej Katolíci a první republika: jak se církev vyrovnávala s demokracií? Katolíci a první republika: jak se církev vyrovnávala s demokracií? V souvislosti s dramatickým vstupem katolické církve do nového československého státu na podzim 1918 vnímali …
Petr Hlaváček / Esej Národ husitů? Křesťané a obnovení české státnosti roku 1918 Národ husitů? Křesťané a obnovení české státnosti roku 1918 Emblematický rok 1918 představuje zásadní předěl v dějinách evropských států a národů, jejichž fungování se stále …
Jan Urban / Esej Československo a krize české identity Československo a krize české identity Nedlouhá existence československého státu je už téměř dvacet let uzavřenou kapitolou. Otevírá se proto možnost …
Petr Hlaváček / Komentář Státník TGM a pianista Miloš Zeman: umění včas odejít Státník TGM a pianista Miloš Zeman: umění včas odejít Každé srovnání tak trochu kulhá, zvláště tehdy, když srovnáváme hrušky a jablka, nebo třeba prezidenty republiky. …
Johana Hovorková / Zpráva Masarykovo křeslo bylo vydraženo za více než milion korun Masarykovo křeslo bylo vydraženo za více než milion korun Křeslo z prezidentské pracovny T. G. Masaryka na Pražském hradě bylo vydraženo za 1,1 milionu korun. Vyvolávací …
Vilém Besser / Zpráva Masaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě Masaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná předsedkyně Mandátového a imunitního výboru …