Tomio Okamura nezná historii a zaplavuje nás bahnem z Kremlu

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská, se svolením autorky)

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská, se svolením autorky

Šéf SPD Tomio Okamura nezná historii, nebo s ní svévolně manipuluje a spoléhá na to, že u svých voličů, nejspíš kdysi slabších v dějepise, mu to v pohodě projde. Když je veřejně chycen při vykládání nesmyslů, kroutí se jako had a pokračuje dál.

Na svém facebooku se v neděli pokoušel hájit své trapné prokremelské kolaborantské výroky. „Hejtman Martin Kuba z ODS dal dnes v Partii paralelu mezi výcvikem 4 tisíc ukrajinských vojáků v ČR za miliardu korun z našeho rozpočtu a výcvikem československých parašutistů v Británii. Záměrně pomíchal jablka s hruškama, aby odůvodnil to, že Fialova vláda zatahuje naši republiku do války. Realita je ale přece jiná. Británie byla ve válce s Německem a bylo to světová válka, a Británie proto cvičila vojáky z území okupovaných Německem. Navíc si Československo samo výcvik zaplatilo,“ tvrdí Okamura.

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) (Profimedia)

Nepochybujeme, že volič pana Tomia slyší slovo „miliarda“ a jde do kolen, protože pro něj je to moc a moc velké číslo, které si ani nějak obrazně nedovede představit. Že to není ani tisícina našeho ročního státního rozpočtu, to netuší. Pokud nás někdo zatáhl do války, tak to byl vůdce ruského zločineckého režimu Vladimir Putin. Invazí prohloubil ekonomické problémy značné části planety. V Evropě se odhaduje počet 4,75 milionu uprchlíků z Ukrajiny. Propagandisté v ruské státní televizi vyhrožují jadernými údery na evropská města, ale podle Okamury nás do války zatahuje česká vláda.

Když Okamura říká, že „pan hejtman Kuba by si měl doplnit historické znalosti a nedávat rovnítko tam, kde není“, musíme doučování dějepisu ze základní školy doporučit spíše jemu. Válce předcházela dohoda z Mnichova v roce 1938, kdy Francie a Spojené království ustoupily Hitlerovu nacistickému režimu, který si ukousl kus Československa. Mělo se za to, že je lepší zajistit „mír pro tuto dobu“ než riskovat válku kvůli nějaké zemi někde daleko a kvůli lidem, o kterých se přece nic neví. A důvody pro takové ústupky byly jistě tehdy pádné. Nikomu se nechtělo po dvaceti letech od konce první světové války do další velké války. Jenže „mír pro tuto dobu“ nevydržel ani rok a nastala největší válka v historii. Zbytečně, Hitlera šlo nejspíš zastavit.

Tady je ta lekce z historie. Odhodlaným zločincům se neustupuje, protože toho nakonec využijí. Vyloží si to jako slabost. Tomio Okamura, stejně jako komunisté a všelijací pseudovlastenci, jsou propagandističtí spoluhráči Kremlu. Jakmile tihle lidé ze sebe něco vypustí, můžeme si dopřát přímo bahenní koupele. Na rozdíl od těch skutečných ale tyhle moc blahodárné nejsou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články