Útok ve Vrběticích: video vám v pěti minutách ukáže, jak ruská akce probíhala

Ilustrační foto. (Pixabay/geralt)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/geralt

Útok ve Vrběticích byl nejvážnějším fyzickým útokem na území České republiky v její moderní historii a to dokonce i v evropském kontextu. Jeho pachateli byli vojáci Ruské federace v aktivní službě, kteří byli následně odměněni nejvyššími vyznamenáními z rukou ruského prezidenta Putina. Mimo přímé okupace si lze těžko představit horší zásah do suverenity nezávislého státu.

Toto video názorně představuje kontext a genezi útoku od jeho přípravy až po realizaci. Tento naprosto nepřípustný akt kremelského režimu na území suverénní České republiky sice vyvolal diplomatickou roztržku, ovšem jinak je překvapivě chudý ve svých politických důsledcích i na postižené české straně.

Ihned po zveřejnění skandálu se v ČR sešikovala politická fronta složená z obvyklých spojenců: dezinformační komunity, komunistů z KSČM, nacionalistů z SPD a osob ovládajících prezidenta. Přesně v intencích kremelských informačních operací začali útok bagatelizovat a zamlžovat různými „alternativními verzemi“, konspiračními teoriemi i vyloženými nepravdami. Zahlcení veřejného prostoru různými verzemi tak přispělo k únavě tématem a usnadnění převrstvení případu šumem informačního balastu. A přesně proto bychom si měli připomenout, kdo v případě největšího útoku na národní suverenitu od vzniku ČR napomáhal kremelským zájmům proti vlastnímu státu.

Informace o propojení české prokremelské scény můžete nalézt ZDE.

Přehled o dezinformacích šířených jako reakce na vojenskou akci RF ve Vrběticích ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články