VIDEO: Drama při Babišově kampani v Krumlově. Odpůrkyni expremiéra sebrali neuniformovaní policisté

Jednu z odpůrkyň expremiéra sebrali neuniformovaní policisté (FORUM 24)

Jednu z odpůrkyň expremiéra sebrali neuniformovaní policisté | FOTO: FORUM 24

Lidé v Českém Krumlově jsou šokováni událostí, která se stala při mítinku Andreje Babiše (ANO). Jednu z odpůrkyň expremiéra totiž sebrali neuniformovaní policisté a v poutech ji odvezli v neoznačeném autě na služebnu. Podle svědků z místa měla dát jednomu z policistů v civilu facku. 

Podle videa z události odvádí dva neuniformovaní policisté ženu z mítinku Andreje Babiše, který do města dorazil ve středu ráno se svým „obytňákem“. Následně je podle záběrů žena v poutech poměrně ostrým způsobem naložena do neoznačeného policejního auta.

ZDROJ: FORUM 24

„Dnes v 9:30 byla zajištěna žena, která se dopustila přestupkového jednání, konkrétně se jednalo o přestupek proti občanskému soužití. Případ řeší kolegové z obvodního oddělení v Českém Krumlově, kteří ho s největší pravděpodobností budou postupovat příslušnému správnímu orgánu,“ potvrdila incident deníku FORUM 24 mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Lidé podle komentářů na sociálních sítích však nerozumí tomu, co dělali policisté v civilu na politickém mítinku a proč byla žena odvezena v neoznačeném autě. Zda jde o standardní postup, však policejní mluvčí neprozradila. „To jsou určitě taktické postupy, které nebudeme více komentovat, ale samozřejmě i policisté v civilu se pohybují na obdobných akcích,“ vysvětlila Schwarzová.

Co přesně zadržení ženy předcházelo, není jasné. Podle přítomných svědků měla žena dát jednomu z neuniformovaných policistů facku. „Nevím, jestli věděla, že jde o policistu,“ řekl deníku FORUM 24 jeden z přítomných s tím, že ženu už policisté propustili.

Protest proti Babišovi na jihu Čech - Čerti (Pavel Hofman / FORUM 24)

K celému incidentu došlo při kampani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zadržená žena nebyla jediná odpůrkyně, která se na mítinku expremiéra objevila. Protestujících na místo dorazilo více.

A rozhodně nejde o první protest při Babišově kampani. Například v Třeboni šéfa hnutí ANO také občané rozhodně neuvítali s nadšením. Naopak mu bylo nejprve protestujícími znemožněno zaparkovat na náměstí, setkání provázel pískot a protibabišovská hesla známá z dřívějších demonstrací.

Na setkání v Třeboni dorazili dva protestující převlečení za čerty, kteří avizovali, že „Babiše odnesou do pekla“. Jeden nesl v pytlíku koblihy, které dlouhodobě symbolizují hnutí ANO. Při jejich příchodu desítky lidí na předsedu hnutí ANO pískaly. Babiše a jeho stranického kolegu, exministra Karla Havlíčka, protestující dokonce přinutili vycouvat „obytňákem“ z náměstí, kde pak zaparkovalo menší auto.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články