Že je možné na sociálních sítích narazit na různé obskurní partičky, už zjistil jistě každý. Další z nich na sebe v posledních hodinách upozornila kuriózním textem. Je to trestní oznámení na Karla Schwarzenberga. Tvůrci skupiny Výzva ke svobodě ho nabídli ke sdílení a nejen to. „Můžete okopírovat, podepsat a poslat,“ doporučují.
A co že měl Karel Schwarzenberg spáchat? „Svými činy ublížil nejen českému a slovenskému lidu, ale potažmo celému světu, jako poslíček Iluminátů za zničení planety,“ stojí v úvodu vzoru trestního oznámení, které je adresováno Nejvyššímu státnímu zastupitelství ČR.
A co konkrétně správci facebookové skupiny Výzva ke svobodě odhalili? Nic nového. Schwarzenbergovi vyčítají, že před lety jednal se zástupci USA o možnosti umístění radaru obranného systému území ČR. Dále oprášili další „velkou kauzu“, účast čestného předsedy TOP 09 na „Majdanu“, kde nepodpořil proruské skupiny působící na území Ukrajiny. Jednoznačná vlastizrada. Třetí bod udání zní: „Domníváme se, že jako občan, který zastával vysokou politickou funkci ministra zahraničních věcí bez souhlasu občanů a zastupitelů parlamentu ČR vyhlásil nezávislost Kosova.“ A poslední část odůvodnění trestního oznámení se týká „Humanitárního bombardování“ na kterém měl mít K. S. lví podíl. A abychom nezapomněli, poslanec Schwarzenberg prý podporuje zločinecký drogový kartel ovládající dnešní Kosovo.
Není úplně jasné, jací vlastenci text dali dohromady. Byli to čeští vlastenci, nebo ruští vlastenci?
Nutno podotknout, že skupina Výzva ke svobodě má přes osm tisíc označení To se mi líbí. Patří tedy mezi početnější mezi podobnými „vlasteneckými“ partičkami. A co se kromě výše uvedeného literárního díla můžeme ve skupině dozvědět? Klasika. Mohutně podporuje Miloše Zemana, Miroslava Sládka, požaduje opuštění NATO a EU, spojení se Slovenskem a vyhlášení ČSFR, bojuje proti migrantům, pokouší se organizovat protivládní demonstrace, atd..
Skupina navazuje na činnost Holešovské výzvy, která v roce 2012 požadovala mimojiné odstoupení vlády, prezidenta, zastavení církevních restitucí. Skupinu tehdy vedl Vlastibor Čermák, bývalý člen KSČ, voják z povolání, o kterém se coby o agentu StB zmiňují Cibulkovy seznamy. Pikantní je, že Miloš Zeman, kterého skupina nyní staví do role národního hrdiny, se o Holešovské výzvě v roce 2012 vyjádřil jako o snaze Benita Mussoliniho a Adolfa Hitlera. Na mysli měl požadavek skupiny na zrušení politických stran. Aby těch pikantérií nebylo málo, článek s uvedeným kritickým vyjádřením 21.března 2012 uveřejnil na serveru novinky.cz Jiří Ovčáček, tehdejší redaktor Práva, nyní ústa Miloše Zemana na hradě.