Závěry vyšetřování Babišova střetu zájmů budou v dubnu. Komise vše řeší, uvedl Bartoš

(Twitter Ivana Bartoše)

FOTO: Twitter Ivana Bartoše

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš se na konferenci v Mnichově setkal s eurokomisařem Güntherem Oettingerem. Ptal se ho na stav vyšetřování konfliktu zájmů českého premiéra Andreje Babiše – a o rozhovoru napsal na svůj twitterový účet.

„S komisařem Oettingerem v Mnichově. Posun v řešení střetu zájmů premiéra Babiše u EK v souvislosti s čerpáním EU dotací. Byl jsem ujištěn, že šetření probíhá intenzivně vzhledem k tomu, že výsledky budou řešit i auditoři a komisařka Crețu. Závěry v dubnu,“ napsal Bartoš.

Evropská komise se věcí začala zabývat právě díky informacím Pirátské strany a také organizace Transparency International. Existují totiž důkazy o tom, že Babiš je konečným beneficientem holdingu Agrofert, který je momentálně zaparkován ve svěřenském fondu.

Babiš informace o střetu zájmů odmítá. V prosinci ale o něm jednal také Evropský parlament a rozhodl jednoznačně: 434 europoslanců je přesvědčeno o tom, že český premiér má problém, kterým porušuje Finanční nařízení Evropské unie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]