Aktivisté „vítali“ Noční vlky ukrajinskými vlajkami a figurínami zelených mužiků

Skupina Kaputin a spolek East European information Centre dnes v Praze zorganizovali na protest proti návštěvě Nočních vlků originální happening.  Nevoli nad motorkářskou jízdou dali najevo ukrajinskými, americkými a českými vlajkami, na Václavském náměstí také pověsili obří portrét Putina vyobrazeného s knírkem a připomínajícího Hitlera. Nechyběly ani nafukovací figuríny, které měly symbolizovat takzvané „zelené mužiky“ z okupace Krymu. Protestu se zúčastnily desítky lidí včetně europoslance Jaromíra Štětiny.

V prohlášení skupina Kaputin a spolek EEIC uvedli : „Zdaleka se nejedná o obyčejný motorkářský gang, ale o politickou organizaci navázanou na současný kremelský režim. Gang se objevil jako propagační Putinův nástoj na Krymu ihned po ruské anexi a jeho členové bojovali v řadách tzv. separatistů na východní Ukrajině po boku ruských agresorů. Tito motorkáři provádějí propagandu pro Vladimíra Putina. Organizuji propagandistické prorežimní akce doma i v zahraničí, včetně té správné ideologické výchovy dětí. Propagují ruský imperialismus a podporují ho. Každý rok v květnu tento gang organizuje spanilou jízdu po té části Evropy, kterou osvobodila Rudá armáda, a pod falešnou rouškou připomínky obětí druhé světové války propaguje myšlenku putinismu, že k Rusku patří ta část Evropy, kam za druhé světové války vstoupila noha sovětského vojáka.“

Podle aktivistů je proti tomuto druhu propagandy nutné bojovat, což dnes dali jasně najevo velmi výrazným vizuálním projevem na Václavském náměstí, kudy motorkáři projížděli.

Podívejte se na fotogalerii z místa (foto facebook Galina Andrejceva a Olena Ivantsiv):

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner