Kdo je vlastně Miloš Zeman? Kupte si knihy, díky nimž to pochopíte. Kmenta, Kopeček či Šafr

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Miloš Zeman. Výrazná postava české politiky, muž, který dvakrát vyhrál přímou prezidentskou volbu. Vyvolává spoustu emocí a u těch, kteří ho nevolili, hlavně negativní. Často se mluví o jeho napojení na totalitní režimy, o lžích ve volební kampani, o pomstě, která jej provází většinu kariéry. Kdo je vlastně Miloš Zeman a kde se v něm tohle všechno vzalo? Na e-shopu FORUM najdete jedinečné knihy, které vám to vysvětlí. A navíc podpoříte nezávislou žurnalistiku!

Lubomír Kopeček – Miloš Zeman: Příběh talentovaného pragmatika

Málokterý politik vyvolává tak silné emocionální reakce jako Miloš Zeman. Dělá to cíleně a baví ho to. Má jak četné vášnivé odpůrce, tak nadšené příznivce. Silné nejsou jen vyvolané vášně, silný je také jeho životní a hlavně politický příběh odehrávající se přímo na stránkách této knihy. Od mládí a studentských let až po současné prezidentství. Text poutavě zachycuje všechny zásadní momenty a kroky, kterými ovlivnil českou politiku, jakými jsou například jeho výrazné vystoupení v roce 1989 nebo uzavření Opoziční smlouvy s Václavem Klausem o necelou dekádu později. Pozornost je věnována také záležitostem méně známým a možná i zapomenutým, například jeho futurologickým intelektuálním vizím či tomu, že začátkem devadesátých let minulého století hlásal liberalismus a brojil proti populistům. Jeho politické kroky, vítězství i debakly, pobyt ve zdánlivém ústraní na Vysočině i návrat do vysoké hry, kontroverzní výroky a činy, hradní ekipa, kterou kolem sebe shromáždil, včetně svérázného mluvčího, to vše názorně vysvětluje a dokládá, proč je právě on vytrvale „u vesla“. (OBJEDNÁVEJTE ZDE)

Jaroslav Kmenta: Rudý Zeman

Jde o investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana. Autor v ní hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Zemana. Důkladně rozebírá také to, komu a proč se Miloš Zeman mstí. Rudý Zeman vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. Jde v ní nejen o vliv a moc, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa. Rudý Zeman je opět příběhem novinářského pátrání, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana a jeho vztahů. A rozebírá také okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem. Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se hned poté stala bestsellerem. (OBJEDNÁVEJTE ZDE)

Pavel Šafr: Češi mezi pravdou a lží

Politický komentátor a šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevuje ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty. Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost pravdivě, a to v dobrém i zlém. V jedné z kapitol se věnuje také Miloši Zemanovi. Vzpomínáte si, jak Zeman tvrdil, že svatý Václav sloužil Německu? A pamatujete si na liberála Zemana ze začátku 90. let? Na jeho projev o hrůzách odsunu sudetských Němců? Ne? Tak to si tuto kapitolu (a celou knihu) nenechte ujít. (OBJEDNÁVEJTE ZDE)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]